Exxen Başarılı Komedi Filmleri

Cem Yılmaz’ın iki film birden film projesi yine oldukça fazla ses getirdi. Türkiye sinemalarında ilk defa iki film birden izlenecek ve bu da büyük bir merak uyandırmaktadır. Bu yüzden de daha şimdiden oldukça fazla ilgi çekiyor ama genelde fragmandan anlaşılan ilk filmin dram üzerine olması ve ikinci filminde bilim kurgu üzerine olmasıdır. Bilim kurgu alanında cem yılmaz oldukça başarılı ve ikinci filmin daha fazla sevileceği de aşikârdır. İzlenme rekorları kıracağı filmin tanıtımlarından belli olmaktadır ve sizler de bu muhteşem filmi seyrederken ne kadar başarılı ve emek harcanan çalışmaların yer aldığını da gözlemleyeceksiniz. Filmin fragmanını izleyerek sizlerde yorum yapabilir ve bu doğrultuda sinemada bu filmi değerlendirebilirsiniz.

7 yaşındaki kızı Ova ile engelli olan babası aynı zekâ yaşına sahip olan baba Memo’nun adalet arayışını anlatıyor. Filmin içerisinde komik sahnelerin olduğu gibi dram üzerine ağırlık verilmiştir. Çukur dizisi ile de ünü elde eden genç oyuncu bu filmde de büyük bir oyunculuğu üstlenmiş ve başarılı olduğu fragmandan gözlemlenmektedir. Engelli olan baba kızı için ayakta kalmak istiyor ve olası aksiliklerden doğan birçok suça teşvik konusu da bir mucize oluşturacak olan hapishane hayatına geçiş yapıyor. Mucize diyoruz çünkü engelli olan ve zekâ yaşının henüz yedi olması hapishanede olmaması gerektiğini belirtmektedir. Adalet arayışına geçilen bu süreçte zorlu ve dramın ağır olduğu sahneler yer almaktadır.

Berlin Film Festivali’nden “En İyi İlk Film” ödülüyle ülkemize dönüş yapmıştır. Oray; Almanya’da İslam’a bağlı bir yaşamı sürdüren Oray ve karısı Burcu’nun boşanmasına yer vermektedir. Almanya’da gurbetçi bir ailenin oğlu Oray gençliğinde birçok hatalar yapmış ve hapse girip çıkmıştır. Hapisten çıktıktan sonra ki hayatını yeni bir doğuş olarak adlandırmakta ve eşi Burcu ile mutlu bir yuvaya sahip olmak için çabalamaktadır. İslam’a kendini adayan ve daha fazla muhafazakâr olmak adına her şeye tövbe eden Oray bir süre sonra eşiyle ufak tefek tartışmalar neticesinde ağızdan çıkan boş ol sözcüğü olmuştur. İslam da bu sözcüğün karşılığını yok etmek adına Talak yapmak zorunda kalmaktadır. Bu Talak konusunu araştırırken derin mesajların verildiği dram üzerine kurulu olan bir film sizlerin seyrindedir.

Related posts

Leave a Comment