Exxen Çocuk Filmleri

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma (2016)

Buz devri serisinin sonuncusu olan 2016 yılında Vizyona giren büyük çarpışma sonucunda çok canlı hayatını kaybetti. Ailesini bulmanın sevincini yaşayan canlılar bu sefer de çarpışma neticesinde oluşan Tsunami ve zorluklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Duygulandıran bu sahneler içerisinde sizleri güldüren birçok sahnelere de yer verilmektedir. Serinin devamı niteliğinde ki harika Animasyon film sizlerin seyrine sunulmuştur.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzüklerin Efendisi bilim kurgu filmi alanında ciddi anlamda bir rekora ima atmıştır. Tılsımlı bir yüzük ve bu yüzüğün peşinde olan farklı yaratıklar ile dünya daha da zorlu bir süreç içerisinde olmaktadır. 2001 yılında gişe rekorları kıran ve CD DVD dönemlerinde en çok satış yapan film dünyanın en iyi animasyon görüntülerine de sahiptir.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

2001 yılında çok sevilen Yüzüklerin Efendisi filmi 2002 yılında serinin ikincisi ile sahne almıştır. İlk bölümde olduğu gibi yine tılsımlı yüzük taşıyıcı tamamen farklı duygulara yönetmektedir. Herkesin peşinde olduğu bu tılsımlı yüzük artık tamamen yok oluşa sürüklenmektedir. Yok, oluşa sürüklenen bu yüzük iki kule de artık tamamen yok edilmek üzere macera başlamaktadır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüğün ikinci serisinde yok olmasıyla birlikte artık yeniden bir dönüş ve 2003 yılında serinin devam niteliğinde ki yüzüklerin efendisi kralın dönüşü olarak karşımıza çıkmaktadır. Beklenmedik bir ateş kralını yeniden hayata döndürmek isteyen ve dünyanın kontrolünü elde etmek isteyen varlıklara karşı insanlığın bir savaşıdır. Elfler ile birleşen insanlık bu savaştan galibiyetle ayrılmak istemektedir.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010)

2010 yılında Vizyona giren film animasyon filmidir ve sadece çocukların değil yediden yetmişe birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Dünyanın ejderhalar döneminde ki yaşam sürecinin zorluklarını konu olarak ele alan filmde ejderhalar tam bitti derken birçok yavru ejderha bulur ve yeniden ejderhalar dönemi gün yüzüne çıkar. Ejderha eğitiminin zor olduğu süreçleri ele alan filmde milyonlarca ejderha görülmektedir.

Related posts

Leave a Comment