Exxen En Çok Sevilen Filmler

Joker

Gotham City’de hayatını sürdüren başarısız bir komedyen Arthur Fleck, babası öldükten sonra hayatta ki zorluklar ile karşı karşıya gelen bir palyaçodur. Arthur’un her zaman mutluluğu ile herkesin gözdesi olmakta ve bu durum da ona bir hayli sorumluluk vermektedir. Zaman içerisinde Arthur dışlanmışlığın da sunmuş olduğu bir süreç içerisinde artık gözü dönmüş bir katile dönüşüyor.

Parazit

2019 yılında çekilen film 131 dakika boyunca sizlere harika bir heyecanı katacaktır. Kim-woo Kim Güney Kore’de ismi geçmeyen bir kentin mahallesinde ailesi ile birlikte zor günler içinde yaşamaktadır. Annesi, babası ve kız kardeşi ile beraber zemin kat da komşularının Wi-Fi bağlantısını kullanarak internete giriyorlar. Televizyon seyrederek ayrıca yoldan geçen tanımadığı kişilerin evlerinin önüne tuvaletini yapanları izlemek zorunda kalıyorlar. Arkadaşı Kim-woo bir taş verir ve zenginlik getiren bu taş bir anda hayatı değiştirir.

Nefesini tut

Kendisi ve kız kardeşi için en güzel hayat koşullarına ulaşmak isteyen Rocky (Jane Levy), erkek arkadaşı Money (Daniel Zovatto) ve farklı bir arkadaşı Alex (Dylan Minnette) beraber oldukça zengin, fakat gözleri kör olan bir adamın evine girerek hırsızlık yapmaya karar verir. Adam kör olduğu için bu olayın çok basit olacağını düşünmüşlerdir. Kör adam seri katil çıkınca bütün planlar bir anda değişir.

Sessiz Bir Yer (2018)

2018 yılında 95 dakikalık çekilen bir filmdir. Dünya da oldukça fazla ses çıkaran ve herkesi öldürmek isteyen bilinmeyen bir güç, insan varlığını yok etmek üzeredir. 4 kişilik Abbott familyası, bu olayda yaşam içerisinde kalabilmek adına büyük bir disiplin alanında ve hiçbir şekilde ses çıkarmadan yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar ve bu sessizlik yerini adrenaline bırakıyor.

Sessiz Bir Yer 2 (2020)

2018 yılında çekilen filmin serisi olarak ikincisi yayınlanmıştır. Birinci bölümde olduğu gibi dünyaya yerleşen ve önüne çıkan herkesi öldürmeye çalışan varlıklar, sese karşı olan duyarlılık ile hareket etmektedir. Sessiz kalan herkes yaşama tutuluyor ve sesi çıkan her ne varsa canlıdan cansıza tamamen yok etmek adına yöneliyorlar. Bu sessizlik içerisinde oluşan yaşam mücadelesi gerilimi hat safhalara çıkarmaktadır.

Related posts

Leave a Comment