Exxen En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 (2014)

Ejderhalar ikinci seride artık insanlığa hizmet etmekte ve bir çocuğun yavru ejderha bulmasıyla birlikte ve bu ejderhayı insanlığa dost olarak eğitilmesiyle bütün ejderhalar insanlarla yaşamaktadır. Evcil hale dönen ejderhaları kışkırtacak ve onları insanlığa karşı savaş olarak kullanılmasını isteyen diğer ejderhalar devreye girmektedir. Bu ejderhalar artık insanları bir düşman olarak görür ve zorlu savaş başlar.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

Ejderhaların yaşamı bu seriden düzene girer ve yeniden insanlarla birlikte yaşamayı seçerler. İkinci seride insanlara karşı savaşan ejderhalar yine evcilleşir ve insanlarla bir arada yaşamaya başlarlar. Fakat gizli bir dünyadan gelen dişi ejderha daha önce hiç görülmemiş bir güce sahiptir. Siyah ejderha ise bu dişi beyaz ejderhaya âşık olur ve ejderhaların gizli dünyasına onu sürükler.

Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter ve Felsefe Taşı 2001 yılında yüzüklerin efendisi ile aynı zamanlarda Vizyona görmesine rağmen birbiri ile benzer konuların ele alınması zamanla daha da fazla ilgiyi arttırmaktadır. Büyülerin dünyası olarak bilinen ve sihirlerin bulunduğu dönemlere ait konuyu işleyen film gişe rekorları kırmıştır. Büyülü dünya içerisinde macera dolu zorlukları ele alan film oldukça sürükleyicidir.

Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry Potter dünya üzerinde büyük bir çıkışa imza atmış ve serinin ikincisi olan sırlar dünyası ile 2002 yılında Vizyona girmiştir. Henüz Türkiye de sinemacılık sektörün yaygın olmamasıyla birlikte DVD ve CD satışlarında da rekor kırmıştır. Sırlar odasında yepyeni büyüler öğrenen kahramanlar aynı zamanda da zorlu süreçlerinde içerisinden sıyrılmak isterler.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 yılında en çok izlene film olarak kayıtlara geçmiştir. Gişe rekorları kıran devam niteliğinde ki serinin bu filminde tutsakların esiri olan kahramanların kurtuluş sahnelerine yer verilmektedir. Büyülerin ve sihirlerin yok oluş noktasına gelmesiyle artık kaçış süreci başlamaktadır. Sihir olmayan bir şekilde zorlukları yaşayan başrol oyuncuları bu tutsaklığa esir olmamak için yollara koyulmaktadır.

Related posts

Leave a Comment