Exxen İMDB Yüksek Seri Filmler

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma (2010)

2010 yılında Vizyona gören ve serinin devam niteliğinde ki bu film 124 dakika boyunca büyük heyecana tanıklık ettirmektedir. Vampirlerin öç alması ve yeni vampirlerin de devreye girmesi ile esrarengiz bir şekilde ailenin tamamını alan bir salgın hastalık. Bu sonuçta da her gün yeniden aralarına katılan vampirlerle olağan dışı bir savaş.

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 (2011)

Vampirlerin öç alma serisin de 2011 yılında oldukça fazla sevilen ve izlenilen bir film olmuştur. Serinin bu bölümde ise gecenin tamamlanması ve sabahın erken saatine kadar sürecek olan yaşam mücadelesini konu almıştır. Her ne kadar birbirlerini çok sevseler de geceleri tam bir baş belası olan sevgililerin düşmanlara karşıda aldığı zorluklar heyecan vericidir.

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 (2012)

Alacakaranlık serisinin son filmi olarak bilinen 2012 şafak vakti bölümlerinin de sonuncusudur. 2020 yılında çekime devam edileceği söylense de salgın süresince sinema durmuş ve çekimler iptal olmuştur. Bu yüzden de vampirlerin adeta aile içerisinde ki kıyasıya tutku ve savaşta bu seri de yarıda kalmaktadır. Heyecan verici bu sürecin devam etmesi bilim kurgu tarzına ağırlık vermesi alacakaranlık serisini daha da çok sevdirmektedir.

Ip Man (2008)

Yip Man olarak adlandırılan ve Bruce Lee’nin ustası Sifu’su yepyeni bir dövüş sanatını ortaya sunmaktadır. Bu sanat da herhangi bir eşleşme ya da herhangi bir görsel yarışma yer almamaktadır. Tamamen bu sporun amacı karşısında ki rakibin herhangi bir darbeye karşı maruz kalmadan yenmesi ile sonuçlanmaktadır. Bir nevi tamamen nakavt olarak adlandırılan bir sonuç elde edilmektedir. Kungfu sevenler için gelişmiş bir spor dalına yönelik film serisidir.

Ip Man 2 (2010)

Birinci filmden sonra dünya genelince oldukça fazla sevildi ve Bruce Lee hayranlarının da oldukça fazla ilgisini çekti. Hal böyle olunca filmi seri haline getirirken yeni konuları da devreye koyma zamanı gelmekteydi. Çünkü artık bu spor dalını hobiden daha ziyade para kazancına dönüştürmek isteyen bahis severlerin hizmetine açan bir mafya yer almaktaydı. Bu mafya dövüş yarışları hazırlayacak kişiler üzerinden kazanç sağlaması ile zorlanılmaktaydı…

Related posts

Leave a Comment