Harry Potter Film İzle Exxen

Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)

Harry Potter serisi rekorlar kırarken ticari amaçlı da neredeyse her iki senede bir devam filmi çekilmektedir. 2005 yılında ateş kadehi olarak çıkan bu seride ise pelerinin artık oyuncuya zarar vermesi ve farklı amaçlara yeltenmesi sonucunda filmin konusu tamamen Elf olarak adlandırılan yaratıklara çevrilmektedir. İnsanlar benzeyen bu varlıklar zaman içerisinde insanlığa düşman olmaktadır.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı 2007 yılında Vizyona girdi ve devamı olarak çekilen bu film de zorluklar devam etmektedir. Macera dolu bu zorlukların yerini artık aşk almaktadır ve âşık olan kişilerin yuva kurma mücadelesi içerisinde yaşadığı zorluklara da yer verilmektedir. Uzun yolculuklarda büyülü bir kuşun yardımcı olması macerayı daha da yüksek tutmaktadır.

Harry Potter ve Melez Prens (2009)

Harry Potter artık aşkı ile görüşmek ister ve Melez Prens ile 2009 yılında Vizyona giren filmde tutkulu bir maceraya atılırlar. İki farklı alanda yaşamlarını zorlayan ve halkına hizmet edenlerin bir araya gelerek artık düşmanlığa son vermek istemektedir. Melez olan Prens ile bu birliktelik içerisinde bulunan Harry Potter artık yaşamlarını birleştirerek halkları da birleştirme çabası içerisine girmektedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 (2010)

Harry Potter 2010 yılında yine seriye devam etmekte ve heyecan dolu bilim kurgu filmini seyre sunmaktadır. Ölümlerin birbiri geldiği bu filmde ölüm yadigârı olarak adlandırılmakta artık aşkların ve halkın daha zorlu süreçleri de ele alınmaktadır. Büyülerin yeniden güçlenmesi ve farklı kişilerin ellerine geçmesi ile halkın zorlukları da arttığı gözlemlenmektedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 (2011)

Harry Potter serisinin sonuncusu olarak bilinen 2011 yılında çekilen filmde halka karşı gelen birçok yeni yaratıklar oluşturulmuştur. Halk artık bitkilerle de bir araya gelerek onların da büyülerini kullanarak doğayla iç içe bir savaş içerisinde bulunmaktadır. Bu zorlu savaş süreçlerin de artık büyüler daha da önem kazanmakta ve bu yüzden de doğanın gücünü de hissetmektedirler.

Related posts

Leave a Comment